Dystrybucja kwiatów – prognozy na przyszłość

Dystrybucja w założeniu jest bardzo prosta. Chodzi o dostarczenie produktów w szybkim tempie do celu przy zachowaniu niskich kosztów. W praktyce jednak to wygląda nieco inaczej. Jak się bowiem okazuje na koszty i sytuację w dystrybucji wpływa naprawdę wiele czynników.

Widać to między innymi po branży kwiatowej, która jest bardzo specyficzna. Nie da się jednak znaleźć takiego sposobu, by ograniczyć koszty do minimum a jednocześnie zagwarantować klientom sprawne dostarczenie dobrego jakościowo produktu. Jeśli chodzi o tą kwestię, która jest bardzo ważna to między innymi organizacja całego systemu sprzedaży czy też dobrego magazynu. Należy bowiem pamiętać, że kwiaty to bardzo specyficzny produkt i dlatego handel nim również wymagać będzie od nas odpowiedniego przygotowania. Trzeba szukać takich metod działania, które w miarę możliwości będą obniżać koszty, ale jednocześnie będzie można zadbać o to, by jakość dostarczonych kwiatów była na naprawdę wysokim poziomie.

Kondycja sektora hurtowego branży kwiatowej

Wydaje się, że rynek kwiatowy obecnie ma bardzo poważny kryzys. Przewiduje się, że także kolejny rok będzie dla tego rynku bardzo trudny i będą się pojawiać duże problemy z działalnością. Na rynku mogą się pojawiać takie firmy, które będą miały problemu z tym, by się jakoś utrzymać. To rzeczywiście duży problem. Rynek detaliczny kwiatów to obecnie bardzo wiele różnorakich firm, które starają się sprzedawać kwiaty. Konkurencja jest tam rzeczywiście bardzo duża i wydaje się, że to będzie największa problemowa sprawa. Jeśli chodzi o te kwestie, które trzeba brać pod uwagę to fakt, że obecnie prowadzenie kwiaciarni, która będzie rentowana okazuje się być bardzo trudne. Dlatego również kwiaciarze chcą obniżać koszty, nie korzystają z hurtowni, ale coraz częściej sprowadzają bezpośrednio kwiaty od ogrodników.

Złe funkcjonowanie kwiaciarni to oczywiście także bardzo duży problem dla hurtowni, które muszą szukać dla siebie takich rozwiązań, które ułatwią im utrzymanie się na rynku. Brak dobrych klientów i wypłacalnych kwiaciarni może sprawić, że taka hurtownia będzie miała problemy z tym, by jakoś na rynku się utrzymywać. Dlatego te najbardziej doświadczone hurtownie starają się działać w taki sposób, by utrzymywać jak najdłużej współpracę z takimi samymi firmami, które zawsze będą dobrym odbiorcom. To ważne, ponieważ w ten sposób organizacja pracy stanie się po prostu zdecydowanie łatwiejsza.

Dla rynku, problemem są między innymi pojawiające się małe firmy, które starają się jak najtaniej sprzedawać kwiaty. Działalność takich firm jest jednak dla rynku kwiatów bardzo niekorzystna i tak naprawdę może powodować wiele poważnych problemów dla hurtowników. Jest to w rzeczywistości psucie rynku kwiatów. Dlatego dla hurtowni najlepsza jest stabilność i pewna współpraca między innymi w organizacji dystrybucji. Wtedy rzeczywiście wszystko powinno przebiegać dość sprawnie i będzie można oczekiwać, że te wszystkie firmy na rynku będą sobie całkiem dobrze i stabilnie funkcjonować.

Autor

Robert

Redakcja collie.info.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@collie.info.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak wygląda sytuacja na rynku w biznesie kwiatowym?
Jak wybrać odpowiednią kwiaciarnię?
Czy warto inwestować we własną kwiaciarnię?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.