Konkuruj jakością i inwencją

Jeśli zerkniemy do ofert firm dyskontowych będzie można zobaczyć bardzo tanią ofertę kwiatów ciętych.

Jak się okazuje te sklepy mają do zaoferowania naprawdę wiele udanych propozycji i rzeczywiście wiele osób się na to decyduje. Rynek ma dużą dynamikę i trzeba zobaczyć, że bardzo mocno się obecnie zmienia. W związku z tym dostajemy takie propozycje, że każdy konsument może wybierać dla siebie to co będzie najlepsze. jak jednak powinni na to reagować właściciele kwiaciarni, którzy oczywiście muszą cały czas myśleć o tym, by jakoś na tym rynku konkurować.

Okazuje się, że obecnie właściciele kwiaciarni nie do końca doceniają swoje możliwości i starają się rzeczywiście walczyć o klientów poprzez konkurencje ceną. Jednak na dłuższy okres czasu raczej to nie będzie wychodzić, ponieważ utrzymanie tak niskie ceny jak w dyskontach z zachowaniem jakości praktycznie nie będzie możliwe. dlatego wydaje się, że dobrzy floryści powinni być bardziej pewni siebie i powinni starać się w miarę możliwości o konkurowanie jakością i inwencją. Na pewno obie drogi mają swoich zwolenników i obecnie są chętnie wykorzystywane. Trudno jednak powiedzieć co będzie najlepsze. na pewno są obecnie odbiorcy kwiatów, którzy będą zainteresowani niską ceną jak i też będą takie osoby, które będą przede wszystkim zainteresowane dobrą jakością kwiatów i odpowiednią propozycją estetyczną ze strony florystów.

Jeśli ktoś myśli o długotrwałej obecności na rynku powinien przede wszystkim myśleć na zasadzie konkurowania wartością i dobrą inwencją estetyczną. Takie rozwiązanie na dłuższą metę sprawdzi się rzeczywiście najlepiej, ponieważ tak naprawdę wtedy będzie można się na rynku utrzymać. Jeśli ma się dobre propozycje estetyczne oraz odpowiedni pomysł na kwiaty będzie można oczekiwać, że klienci będą się u nas bardzo chętnie pojawiać nawet jeśli cenowo nie będziemy najlepszą propozycją, ponieważ te kwiaty będą u nas jednak dość kosztowne.

Na pewno takie propozycje estetyczne, które będą dobrze przygotowane zostaną oczywiście docenione i tym samym klienci będą chcieli do nas wracać. Ale to zadaniem kwiaciarzy będzie zawsze podejmowanie takich działań dzięki którym będzie można powalczyć o klienta. Jeśli kwiaciarze będą dobrze przygotowani i chcą być na rynku długi czas powinni dbać o tych klientów, którzy już się u nich pojawiali. Warto podejmować jakieś działania promocyjne, starać się o taką ofertę, która będzie się zawsze klientom podobać.

Pewnie taką dobrą umiejętnością będzie odpowiednie wczucie się w tego klienta, który u nas może się pojawić. Jeśli będziemy w stanie odczuwać to co klient oczekuje to wtedy na pewno będzie on się w naszej kwiaciarni dobrze czuł i tym samym nasze możliwości rozwoju także będą zdecydowanie większe i to właśnie na tym powinno nam szczególnie zależeć. Warto oczywiście walczyć o klientów i dbać o jakość a nawet wysoka cena nie będzie elementem odstraszającym klientów o naszej kwiaciarni.

Na pewno warto dbać o swoją pozycję i nie będzie trzeba wtedy walczyć z dyskontami.

Autor

Katarzyna

Redakcja collie.info.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@collie.info.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak wygląda sytuacja na rynku w biznesie kwiatowym?
Jak wybrać odpowiednią kwiaciarnię?
Czy warto inwestować we własną kwiaciarnię?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.