Biznes kwiatowy - jak zarabiać już od pierwszego bukietu?

Kwiaciarnie które zarabiają cały czas na swoich usługach i sprzedaży to wcale nie jest rzadkość, wystarczy trzymać się kilku zasad , a rozwój i zarobek pojawiają się błyskawicznie.

Zatem:

- musimy się uczyć, wiedza to klucz do osiągnięcia sukcesu i to wcale nie są puste słowa.

Warto zainwestować w szkolenia i kursy, czytać czasopisma branżowe, co da nam szersze pojęcie o branży kwiatowej. Sporo kursów florystycznych finansowanych jest w ramach projektów unijnych, czyli dla uczestników są bezpłatne lub dużo mniej kosztowne.

- zadbajmy o dobrą lokalizację kwiaciarni, czyli miejsce gdzie łatwo dojechać, gdzie będziemy widoczni i klienci łatwo nas odszukają.

Otwierając kwiaciarnię na uboczu, trzeba się liczyć z tym, ze nie dotrze do nas wystarczająca liczba klientów i konkurencja okaże się znacznie silniejsza, jeśli posiada lepsze miejsce.

- szeroka oferta kwiaciarni to już konieczność, nie tylko zwykła fanaberia właściciela.

W miastach mamy wiele punktów kwiatowych, konkurencja nie śpi i dba o to, aby oferta na rynku florystycznym była bardzo bogata. Dla nas oznacza to, że obecnie kwiaciarnia nie może ograniczyć się tylko do sprzedaży bukietów kwiatowych, ale trzeba mieć tez szeroki wybór dodatków i ozdób kwiatowych, kwiaty cięte i doniczkowe, osłonki na doniczki, świeczki zapachowe, znicze, flakony i wiele innych produktów.

- przed rozpoczęciem działalności postarajmy się o przygotowanie dobrego biznesplanu, który pozwoli nam przewidzieć wszystkie koszty, przeszkody na jakie możemy natrafić, a także pokaże nam nasze atuty, które pozwolą walczyć z konkurencją,

- ważna jest także pora roku kiedy rozpoczynamy działalność, ponieważ w naszym kraju nadal kwiaciarnie w dużej mierze pracują sezonowo, a jednym z najważniejszych momentów każdego roku jest Dzień Kobiet. Dobrze więc zacząć w styczniu lub w lutym, aby rozeznać się na rynku i być przygotowanym na niespodzianki jaki czekają w ciągu roku,

- zadbajmy o dobry towar, świeżość i jakość kwiatów.

Kwiaty można kupować bezpośrednio na giełdach lub poprzez strony internetowe, z tym że ten drugi sposób nie wymaga od nas zatrudniania dodatkowych pracowników. Sprzedaż na giełdach zaczyna się w godzinach bardzo wczesnych, niemal w nocy, co wiąże się z długim czasem pracy, jedna osoba z pewnością nie da rady zadbać o wszystko w ten sposób,

- w biznesie kwiatowym musimy się liczyć z stratą związaną z niesprzedanym towarem, ale doświadczenie nabywane codziennie pozwala na zmniejszenie podaży i zredukowanie liczby zamówień, co poprawi nasz wynik finansowy. Można także spróbować na początku działalności współpracy na zasadzie franczyzy, co pozwala nam uniknąć nieprzewidzianych strat.

- każda kwiaciarnia powinna też postarać się o to, aby można ja było łatwo odnaleźć na stronach internetowych.

Internet jest obecnie najpopularniejszym źródłem informacji na każdy temat, w tym tez o najbliższych kwiaciarniach.

Autor

Tomasz

Redakcja collie.info.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@collie.info.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z florystyką.

Jak wygląda sytuacja na rynku w biznesie kwiatowym?
Jak wybrać odpowiednią kwiaciarnię?
Czy warto inwestować we własną kwiaciarnię?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.